Sbor dobrovolných hasičů Velké Heřmanice

Noční taktické cvičení 9.-10.4. 2011

 

Ve dnech 9.–10.4. 2011 se konalo noční cvičení zásahových jednotek dobrovolných hasičů na půdě okrsku Heřmaničky (v okolí Arnoštovic, Heřmaniček, Ješetic, Smilkova a Velkých Heřmanic). Zázemí tohoto cvičení tvořily Ješetice, kde se přihlášená družstva sešla, vyjela odsud na trať a opět se do Ješetic vrátila. Tohoto cvičení se zúčastnilo celkem 16 jednotek: Čerčany, Červený Újezd, Domašín, Heřmaničky, Ješetice, Kladruby, Libíň, Miličín, Netvořice, Ouběnice, Sedlec, Smilkov, Teplýšovice, Velké Heřmanice, Vrchotovy Janovice a Vysoký Újezd. Za SDH Velké Heřmanice se zúčastnili: Karel Mikulanda, Petr Řezáč, Petr Slaninka, Ladislav Šplíchal, Jan Udjurminský ml., Tomáš Vrtiška, k nim se jako fotografové připojili Jaroslav Matoušek a Jana Šemberová. 

Jednotlivé výjezdové jednotky startovaly podle daného harmonogramu po 20 minutách. Na trati čekalo na všechny z nich několik speciálních hasičských zákroků a disciplín, například hloubkové vysávání ejektorem, záchrana raněných při autonehodě, světelná signalizace, prodlužování proudů, šplhání po laně, testy ze znalostí hasičské techniky a možností hašení a další. 

Velkými Heřmanicemi vedla trasa tohoto nočního cvičení, i zde tedy čekalo na jednotky zastavení. V hasičské zbrojnici musely jednotlivé jednotky absolvovat napsání testů (u těch byly rozhodčími členky našeho sboru Hana Cmíralová a Petra Udjurminská spolu s dvěma dalšími z okresu), dále jednotky pokračovaly kolem kravína k zatáčce u Šplíchalů, kde měly za úkol za pomoci hydrantu uhasit požár v kopci (zde byl jedním z rozhodčím velitel našeho sboru pan Zdeněk Šplíchal st.).

Naše jednotka se umístila na krásném 7. místě.

 

Více informací naleznete na https://www.oshbenesov.cz/index.php/represe-koleni-a-vycvik

Fotogalerie: Noční cvičení v Ješeticích 9.-10.4. 2011

© 2009 Všechna práva vyhrazena. Web Created by SDH Velké Heřmanice

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode