Sbor dobrovolných hasičů Velké Heřmanice

Zářijové posezení na návsi

 

Dne 6. září 2008 jsme uspořádali na návsi vepřové hody, letos však ve trošku jiném stylu než v předešlých letech. Myšlenka zůstala stejná - odměnit se za práci, kterou jsme tento rok ve Velkých Heřmanicích vykonali. Vzhledem k omezeným prostorám, které hasičárna nabízí, jsme se rozhodli vystrojit vepřové hody venku na návsi, pod naším nově vznikajícím dětským hřištěm. Předem vyuzené maso, které jsme kupovali, jsme vyměnili za prasátko pečící se přímo na ohni. Na tuto premiéru pod širým nebem jsme pozvali všechny hasiče, obyvatele Velkých Heřmanic a přátele sboru, sešlo se nás více než sto.

Prasátko bylo pro všechny zdarma a jak už je u nás zvykem, bylo připraveno i bohaté občerstvení. Dětem jsme rozdali poslední zbytky bonbónů z dětského dne. Celý večer nám zpříjemňovalo naše hudební duo "Zdeněk s Petrem" na harmoniky, tentokrát k nim přibyl jeden hostující muzikant, Luboš Vlásek, který výborně doplňoval naše hochy hrou na buben. O prasátko se s láskou starali "Milan s Honzou", jako kdyby bylo jejich vlastní. Snědlo se do posledního soustíčka a i kdyby bylo jednou takové, i tak by nestačilo. Zazpívali jsme si, zatancovali, byl to příjemný večer. Všichni se výborně bavili, prostě prima sobotní vesnická idylka, na kterou jen tak někdo nezapomene.

Touto cestou bych ráda poděkovala všem, kteří tento krásný den připravili, a těm, kteří k nám do Velkých Heřmanic přišli, aby poseděli s přáteli u dobrého jídla a pití. Snad nás druhý den neproklínali.

Fotogalerie: Záříjové posezení na návsi

© 2009 Všechna práva vyhrazena. Web Created by SDH Velké Heřmanice

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode