Úvod

Hasičská zbrojnice začíná být na naše potřeby poněkud malá a neprostorná. Vždy, když se koná nějaká schůze nebo akce, je nutné vyjet s hasičským autem, rozmístit stoly, a vše po skončení akce zase vrátit zpět. Proto se zrodila myšlenka rekonstrukce půdy, kde by se vybudovala jakási společenská místnost a všechny zmiňované problémy by tímto odpadly.

V měsíci listopadu proběhla jednání s obecním úřadem v Heřmaničkách, po kterých můžeme začít s přípravnými pracemi, což zahrnuje výstavbu schodů. Potřebné finance se Obec pokusí získat prostřednictvím dotací.

Přestavba půdních prostor bude zahrnovat: vybourání stropu pro schody, vybudování schodiště, vyklizení, upravení trámové konstrukce, navezení škváry na podlahu půdy, zabetonování podlahy, zateplení střechy, obložení sádrokartonem, položení dlažby, elektroinstalace, vybudování sociálního zařízení v garáži pod schody.