Sbor dobrovolných hasičů Velké Heřmanice

Námětové cvičení v rámci Velkých Heřmanic 2008

 

Dne 11.října 2008 vyhlásil velitel sboru Zdeněk Šplíchal st. planý poplach s cílem uhašení budovy bývalé Jednoty na návsi. Úkolem bylo co nejrychleji zasáhnout objekt z nejbližšího hydrantu, natáhnout vodu z rybníka u Šplíchalů a posléze přepojit hadice z hydrantu na dálkové vedení vody z rybníka. Vše za pomoci hasičských signálů. Pro zajímavost bylo použito 10 hadic typu "B" a 2 hadice typu "C". Naše stříkačka PPS 12 vodu s celkem velikým převýšením a velikou vzdáleností bez problémů dopravila na místo určení. Siréna byla spuštěna v 17.03 hodin, od hasičárny se k zásahu vyrazilo v 17.07 hodin, voda z hydrantu šla v 17.13 hodin a voda z rybníka šla v 17.15 hodin. Velitel byl spokojený zejména s účastí 18 členů a s celkem rychlým dopravením vody z rybníka.

 
Zúčastnili se: Petr Řezáč, Jitka Řezáčová, Stanislav Váňa, Lenka Váňová, Karel Mikulanda, Ladislav Šplíchal, Hana Cmíralová, Zdeněk Šplíchal ml., David Jaroš, Petr Slaninka, Petra Udjurminská, Jan Udjurminský ml., Jan Udjurminský st., Jiří Dolejší ml., Miroslav Karda ml., Miroslav Karda st., Jiří Karda, Marek Váňa

© 2009 Všechna práva vyhrazena. Web Created by SDH Velké Heřmanice

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode