Čarodějnice

Tak jako každý rok, i letos jsme dodrželi tradici stavění máje a pálení čarodějnic. I když letošní rok byl přece jen v něčem jiný, jak nám potvrdili starší obyvatelé naší vísky. Stalo se totiž něco, co nepamatují - vzhledem k nepřízni počasí a tak trochu i kvůli přílišnému otálení se nepodařilo poslední dubnový den postavit máj ani zapálit čarodějnice. Nepřízeň počasí nás však neodradila, celý večer jsme strávili u dobrého pivečka a při poslechu harmoniky v hasičárně a někteří z nás hlídali ležící májku, aby ji snad někdo nepřeřízl. Ale protože jsme sbor aktivní, druhý den jsme nelenili, obešli jsme obyvatele vsi a pozvali jsme je na prvomájové stavění máje a pálení ohně. Na druhý pokus se již tyto tradice podařilo dodržet.

Fotogalerie: Čarodějnice