Sbor dobrovolných hasičů Velké Heřmanice

Okrsková hasičská soutěž

   V sobotu 24. května od 13:00 hodin se u příležitosti 90. výročí založení sboru dobrovolných hasičů ve Velkých Heřmanicích konala na louce u křížku soutěž v požárním sportu okrsku Heřmaničky. Navzdory negativním předpovědím meteorologů, že sobota bude protkána bouřkami a přívalovými dešti, se na všechny po velkou část odpoledne usmívalo sluníčko. Zúčastněná družstva se tak mohla plně soustředit na své výkony a zabojovat o nejvyšší příčky a diváci si mohli naplno vychutnat všechny skvělé sportovní výkony. Navíc soutěžícím i divákům celé odpoledne zpříjemňovala svou hudbou kapela Srbičanka.

   Odpoledne bylo zahájeno přivítáním všech soutěžících a hostů, mnozí členové SHD Velké Heřmanice byli vyznamenáni za bohatou činnost pro sbor.  

   Soutěže se zúčastnilo celkem 15 týmů, jako hostující tým na soutěž zavítali hasiči z Mezného a mladí hasiči z Heřmaniček a Smilkova na závěr soutěžního odpoledne předvedli, jak si umí poradit s požárem makety blízké základní školy. Jako doplňkovou soutěž jsme jako pořadatelé zařadili závod o nejrychlejší požární útok na dvě hadice "B", kterého se sice nezúčastnila všechna přítomná družstva, ale i tak bylo zápolení napínavé.

   Jak napovídají výsledky, v kategorii mladších mužů si ve Velkých Heřmanicích nejlépe vedl tým z Ješetic, v kategorii mladších žen naopak tým ze Smilkova. V kategorii starších mužů se lépe dařilo družstvu ze Smilkova, v kategorii starších žen se na prvním místě umístily Velké Heřmanice. Všem soutěžním celkům a též výhercům v běhu na 100 m překážek ještě jednou gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v dalších soutěžích.

   Ti, kteří setrvali ve Velkých Heřmanicích do večera, se mohli bavit při hudbě kapely Relax. Kapele Relax a též kapele Srbičanka touto cestou děkujeme za jejich hudbu a zpříjemnění celé soutěže.

   Jako pořadatele nás nesmírně těší účast všech soutěžících, hostů a diváků. Jsme rádi, že soutěž proběhla bez vážných zranění a její atmosféra byla klidná a přátelská.

   Na závěr nám dovolte, abychom poděkovali všem, kteří na soutěž do Velkých Heřmanic přišli soutěžit, podpořit své favority, zhlédnout požární útoky, běhy přes překážky... Poděkování směřuje i k těm, kteří se podíleli na přípravě a průběhu celé soutěže, a to členům i nečlenům sboru, kteří nám nesmírně pomohli a bez nichž bychom to nezvládli. Děkujeme.

Též děkujeme OÚ Heřmaničky za finanční podporu a za pomoc při přivezení a odvezení překážek.

 

Celkové výsledky:

Muži ml.

 1. SDH Ješetice I
 2. SDH Smilkov
 3. SDH Velké Heřmanice I
 4. SDH Heřmaničky II
 5. SDH Ješetice II
 6. SDH Velké Heřmanice II
 7. SDH Heřmaničky I

 

Muži st.

 1. SDH Smilkov
 2. SDH Arnoštovice

 

Ženy ml.

 1. SDH Smilkov
 2. SDH Heřmaničky
 3. SDH Ješetice

 

Ženy st.

 1. SDH Velké Heřmanice
 2. SDH Arnoštovice
 3. SDH Heřmaničky

 

 

Výsledky běhu na 100 metrů s překážkami:

kategorie muži:

 1. Pavel Beran – SDH Ješetice
 2. Ladislav Šplíchal – SDH Velké Heřmanice
 3. Václav Mařík – SDH Heřmaničky
 4. Jiří Pelíšek – SDH Heřmaničky
 5. Stanislav Rokos – SDH Smilkov

 

kategorie ženy:

 1. Hana Bubníková – SDH Heřmaničky
 2. Lucie Suchomelová – SDH Heřmaničky
 3. Lucie Volková - SDH Smilkov
 4. Martina Dohnalová - SDH Smilkov
 5. Šárka Beranová - SDH Ješetice

 

Fotogalerie: Velké Heřmanice 2014

© 2009 Všechna práva vyhrazena. Web Created by SDH Velké Heřmanice

Tvorba www stránek zdarmaWebnode