Okrsková hasičská soutěž

V sobotu 24. května od 13:00 hodin se u příležitosti 90. výročí založení sboru dobrovolných hasičů ve Velkých Heřmanicích konala na louce u křížku soutěž v požárním sportu okrsku Heřmaničky. Navzdory negativním předpovědím meteorologů, že sobota bude protkána bouřkami a přívalovými dešti, se na všechny po velkou část odpoledne usmívalo sluníčko. Zúčastněná družstva se tak mohla plně soustředit na své výkony a zabojovat o nejvyšší příčky a diváci si mohli naplno vychutnat všechny skvělé sportovní výkony. Navíc soutěžícím i divákům celé odpoledne zpříjemňovala svou hudbou kapela Srbičanka.

Odpoledne bylo zahájeno přivítáním všech soutěžících a hostů, mnozí členové SHD Velké Heřmanice byli vyznamenáni za bohatou činnost pro sbor.

Soutěže se zúčastnilo celkem 15 týmů, jako hostující tým na soutěž zavítali hasiči z Mezného a mladí hasiči z Heřmaniček a Smilkova na závěr soutěžního odpoledne předvedli, jak si umí poradit s požárem makety blízké základní školy. Jako doplňkovou soutěž jsme jako pořadatelé zařadili závod o nejrychlejší požární útok na dvě hadice "B", kterého se sice nezúčastnila všechna přítomná družstva, ale i tak bylo zápolení napínavé.

Jak napovídají výsledky, v kategorii mladších mužů si ve Velkých Heřmanicích nejlépe vedl tým z Ješetic, v kategorii mladších žen naopak tým ze Smilkova. V kategorii starších mužů se lépe dařilo družstvu ze Smilkova, v kategorii starších žen se na prvním místě umístily Velké Heřmanice. Všem soutěžním celkům a též výhercům v běhu na 100 m překážek ještě jednou gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v dalších soutěžích.

Ti, kteří setrvali ve Velkých Heřmanicích do večera, se mohli bavit při hudbě kapely Relax. Kapele Relax a též kapele Srbičanka touto cestou děkujeme za jejich hudbu a zpříjemnění celé soutěže.

Jako pořadatele nás nesmírně těší účast všech soutěžících, hostů a diváků. Jsme rádi, že soutěž proběhla bez vážných zranění a její atmosféra byla klidná a přátelská.

Na závěr nám dovolte, abychom poděkovali všem, kteří na soutěž do Velkých Heřmanic přišli soutěžit, podpořit své favority, zhlédnout požární útoky, běhy přes překážky... Poděkování směřuje i k těm, kteří se podíleli na přípravě a průběhu celé soutěže, a to členům i nečlenům sboru, kteří nám nesmírně pomohli a bez nichž bychom to nezvládli. Děkujeme.

Též děkujeme OÚ Heřmaničky za finanční podporu a za pomoc při přivezení a odvezení překážek.

Celkové výsledky:

Muži ml.

1. SDH Ješetice I
  2. SDH Smilkov
  3. SDH Velké Heřmanice I
  4. SDH Heřmaničky II
  5. SDH Ješetice II
  6. SDH Velké Heřmanice II
  7. SDH Heřmaničky I

Muži st.

1. SDH Smilkov
  2. SDH Arnoštovice