Dětské odpoledne plné zábavy, her a dárků ve Velkých Heřmanicích

Již osmý „Dětský den“, organizovaný Sborem dobrovolných hasičů ve Velkých Heřmanicích, odstartoval za krásného slunného počasí v sobotu 18. srpna 2012 ve 14:00 hodin. Právě pohádkové počasí, které po celou sobotu vydrželo, mělo lví podíl na účasti téměř 140 dětí. Do Velkých Heřmanic přišly nebo přijely děti se svými příbuznými a známými z blízkého i vzdálenějšího okolí (děti z osad obce Heřmaničky, z Votic, dále sem zavítaly děti z Prahy, z Prčice, z Vrchotových Janovic, z Kosovy Hory a z dalších měst a vesniček).

Pro všechna zúčastněná dítka bylo na hřišti připraveno celkem 10 stanovišť. Po absolvování každého z nich čekala na malé soutěžící zasloužená odměna. Množství soutěží znaly děti z předešlých let. Pořadatelé je zařadili především proto, že se osvědčily, děti se po nich už s předstihem ptaly, zda si je budou moci opět zopakovat. Veliké oblibě u dětí se těší opičí dráha se skákáním v pytlích, střelba na bránu, lovení rybiček, stánek myslivosti, bludiště a hasičský stánek, kde se děti seznamují s hasičskou technikou nezbytnou k činnosti hasičů. A jako každý rok, i letos si pořadatelé připravili pro děti překvapení - novou soutěž z oblasti zahradních a venkovních her a skákací hrad, který se stal dominantou hřiště ve Velkých Heřmanicích díky podpoře Rádia Blaník. Když děti chtěly, mohly se zadarmo svézt na koníkovi a na bugině. Pořadatelé nevynechali tradiční opékání buřtů, které si děti vyzvedly spolu s limonádou zadarmo v jednom z občerstvovacích stánků. Snažení malých soutěžích bylo na konci odpoledne oceněno tombolou, kterou si mohly děti vylosovat. Mezi cenami pro děti byly například flash disky, hračky, společenské hry, batohy, školní potřeby, poukazy na točené zmrzliny a zmrzlinové poháry, sladké dorty nebo rolády. A aby rodičům a prarodičům malých soutěžících nebylo líto, že nic nevyhráli, mohli si zakoupit tombolu dospěláckou, kde i pro ně byly připraveny velmi hezké ceny.

Splněním soutěžních úkolů ale program soutěžního odpoledne pro děti nekončil. Mohly si zazpívat písničku do mikrofonu nebo namalovat obrázek a za odměnu dostat malý dáreček. Na závěr dne byla připravena „židličkovaná“, bez které by některé děti snad ani nešly spát. Aby i dospělí ukázali, co umí, byla i pro ně připravena soutěž, při které si všichni užili mnoho legrace. Tím oficiální část dne skončila a následovala volná zábava.

Jménem pořadatelů děkuji všem, kteří osmý „Dětský den“ podpořili nebo se přímo podíleli na zajištění jeho průběhu. Díky vám jsme mnohým dětem mohli udělal radost.

Děkujeme i všem dětem, že za námi v sobotu přišli. Bez nich by nemělo smysl podobnou akci pořádat. Děkujeme a těšíme se na vás, děti, zase za rok!

Fotogalerie: Dětský den 18.8.