Hry bez hranic PRO ROK 2010 V JISTEBNICI

V sobotu 26. června 2010 se konal další ročník Her bez hranic. Zástupci všech 12 přihlášených družstev byli přivítání na hřišti v Jistebnici. Tíha organizace totiž padla tradičně na vítěze předešlých Her, na členy týmu „Kdo si hraje, nezlobí“. Mezi přihlášenými nechybělo již po čtvrté naše družstvo Wowarů z Velkých Heřmanic.

Veškeré soutěže byly prezentovány v duchu daleké Havaje, což pěkně dokreslovalo letní atmosféru slunného odpoledne a blížících se prázdnin. Náplň jednotlivých disciplín byla velmi pestrá, soutěžící například lovili škeble, jinou ulovenou kořist dostávali přes velmi strastiplnou a klikatou cestu do bezpečí, pomocí různých technik přenášeli kokos, vzájemně se krmili, běhali v potápěčském a plaveckém vybavení (brýle, ploutve, kruh, rukávky) a dlouhými brčky pili tuplák piva nebo se vžívali do role hada.. Soutěžní úkoly byly rozmanité a dobře promyšlené. Jistebnické klání uzavřel úkol s názvem sousoší. Každé družstvo muselo vytvořit sousoší, které mělo být popsáno básní, příběhem či vyprávěním. Všechna soutěžní družstva zapojila mnoho fantazie a vtipu, každé z předvedených sousoší mělo své kouzlo a bylo originální.

Naše družstvo si v Jistebnici vedlo velice dobře, v druhé polovině odpoledne se začalo přibližovat stupňům vítězů, v konečném součtu bodů se pak umístilo na překvapivém 2. místě. Na nejvyšší stupínek tentokrát vystoupali Brabenci z Libenic.

Jistebničtí Hry bez hranic velmi precizně připravili, za což jim patří dík. Naše poděkování směřuje i k hudební skupině, která na soutěžní odpoledne navázala krásnou hudbou.

Zvláštní poděkování chceme poslat všem našim fanouškům, kteří nás do Jistebnice přijeli podpořit a povzbuzovali nás. Děkujeme. Příští rok se sejdeme v Libenicích!

Báseň k našemu sousoší:

Na stráni pod kopcem sedí tam vesnička, z dáli už vítá vysoká věžička!
Pod věží náměstí, nad ní zas kříž, neboj se turisto a přijdi blíž.
U kašny ve stínu borovic, osvěž se a zažeň hic.
Po cestě klikaté jako slepýš v trávě, dojdeš pak na místo, kde dospělí hrají si právě!
Dnešního dne po poledni v sobotu, zanech všechnu robotu.
V obci jménem Jistebnice, konají se hry a to rovnou bez hranice!

Fotogalerie: Hry bez hranic 26.6.2010