TRADIČNÍ DĚTSKÉ ODPOLEDNE ANEB HŘIŠTĚ PLNÉ HER, ZÁBAVY A DÁRKŮ VE VELKÝCH HEŘMANICÍCH

Již šestý „Dětský den“, organizovaný Sborem dobrovolných hasičů ve Velkých Heřmanicích, odstartoval za krásného slunného počasí v sobotu 21. srpna 2010 po 14. hodině.

Lví podíl na nebývalé účasti bezmála 150 dětí mělo právě pohádkové počasí, které po celou sobotu vydrželo. Do Velkých Heřmanic se sjely děti se svými příbuznými a známými z blízkého i vzdálenějšího okolí (děti z osad obcí Heřmaničky, Sedlce-Prčice, dále sem zavítaly děti z Benešova, z Mladé Vožice, z Votic, z Prahy, z Vrchotových Janovic a v menší míře i z dalších nejmenovaných měst a vesniček).

Na hřišti bylo připraveno celkem 11 stanovišť, přičemž po splnění každého z nich čekalo na děti sladké překvapení. Řadu soutěží znaly děti z předešlých let. Pořadatelé je zařadili především proto, že se osvědčily, děti se po nich vždy už s předstihem ptaly, zda si je budou moci opět zopakovat. Jednalo se především o opičí dráhu se skákáním v pytlích, sestřelování plechovek, dále o střelbu na bránu, lovení rybiček a ochutnávku dobrot. Svůj sportovní um a hbitost trénovaly děti na kolech, byl pro ně připraven slalom a dráha, kterou musely na kolech projet. K velmi oblíbeným disciplínám patří také stánek myslivosti, kde se děti seznamují zejména se zvířaty žijícími v lese. Pořadatelé dětského dne zařadili i dvě nové disciplíny – sportovní dráhu s namotáváním autíčka a hasičské stanoviště – zde se děti seznámily s hasičskou technikou nezbytnou k činnosti hasičů, zkusily si spojit, rozhodit a smotat hadice a  nakonec pomocí džberovky shodit plechovky. K dalším aktivitám, které si děti mohly vyzkoušet, byla chůze na chůdách či slalom s fotbalovým míčem.

V průběhu odpoledne dorazil za dětmi z dalekého lesa Řáholce Rumcajs. Bedlivě  pozoroval, jak se dětem daří u jednotlivých soutěží, a náležitě je za jejich výkony odměňoval. Škoda jen, že s sebou nevzal i Manku a Cipíska! Kdo chtěl, mohl se svézt chloubou sboru, hasičským autem Praga RN, nebo se mohl zadarmo svézt na koníkovi či si opéct buřta a vyzvednout limonádu.

Každý, kdo poctivě prošel všechna stanoviště a přinesl do velitelského stanu kartičku se všemi 11ti vyplněnými disciplínami, si mohl vylosovat tombolu. A aby rodičům a prarodičům malých soutěžících nebylo líto, že nic nevyhráli, mohli si zakoupit tombolu velkou, kde i pro ně byly připraveny velmi hezké ceny.

Splněním 11ti disciplín však program soutěžního odpoledne pro děti nekončil. Mohly si například společně s našimi moderátory Péťou a Láďou zatančit na „Mašinku“, zazpívat písničku nebo namalovat obrázek a za odměnu dostat malý dáreček. Kladný vztah k hudbě a radost z pohybu všem hostům předvedli chlapci z Dětského domova v Sedlci, když všem hostům zazpívali a zatančili. Na závěr dne byla připravena „židličkovaná“, bez které by některé děti snad ani nešly spát. Po skončení dětské židličkované přivedly děti své rodiče, aby i oni ukázali, jaké mají přednosti.

Tím oficiální část dne skončila a následovala volná zábava.

Jménem pořadatelů děkuji všem, kteří šestý „Dětský den“ podpořili. Bez jejich přispění bychom nemohli děti tak štědře obdarovat. Zvláštní poděkování patří hejtmanovi Středočeského kraje Mudr. Davidu Rathovi, který nad naší akcí převzal záštitu a finančně nás podpořil.

Největší poděkování od nás však patří dětem, bez nichž by nemělo smysl takovou akci pořádat. Děkujeme a těšíme se na Vás, děti, a to třetí srpnovou sobotu roku 2011!

Fotogalerie: Dětský den