Velké Heřmanice

V sobotu 28. května 2011 proběhla další hasičská soutěž v požárním sportu okrsku Heřmaničky, tentokrát u nás ve Velkých Heřmanicích. Pro všechna družstva jsme připravili soutěžní plochu na louce za vsí, kde se jich sešlo celkem 14. Odpoledne zahájil a jménem hasičského sboru ve Velkých Heřmanicích přivítal všechny přítomné soutěžící a hosty pan Jiří Vytlačil, dále popřál mnoho úspěchů všem soutěžícím a příjemně strávené odpoledne všem hostům starosta obce Heřmaničky pan ing. Jaroslav Cmíral, totéž popřáli i zástupci okrsku Heřmaničky pan Zdeněk Dvořák a pan Ladislav Sova.

Na úvod soutěžního odpoledne si všechna družstva musela splnit disciplínu pořadová příprava, potom se podle vylosovaného pořadí přesunula na plnění dvou následujících disciplín, požárního útoku a běhu na 100 m překážek. Velkou pozornost přitahovalo družstvo mužů ze Smilkova, které usilovalo o třetí vítězství v řadě za sebou a o zisk putovního poháru. Obhájit loňské vítězství se však smilkovským hasičům nepodařilo, skončili těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Jako nejlepší se letos ukázali muži z Ješetic, kteří zvítězili nejen v oficiální soutěži družstev mužů, ale podařilo se jim vyhrát i doplňkovou soutěž, která byla připravena pro dobrovolníky z řad soutěžních družstev před vyhlášením výsledků. Do programu soutěžního odpoledne byla jako tradičně zařazena ukázka hašení hořícího domu malými hasiči z Heřmaniček.

Celý den hrála k tanci a poslechu hudební skupina RELAX, které směřuje nesmírná pochvala za vytvoření příjemné atmosféry.

Výsledky požárních útoků:

Ženy ml.:

1.                  SDH Smilkov

2.                  SDH Velké Heřmanice

3.                  SDH Heřmaničky

4.                  SDH Ješetice

Ženy st.:

1.                  SDH Arnoštovice

2.                  SDH Heřmaničky

Muži ml.:

1.                  SDH Ješetice „A“

2.                  SDH Velké Heřmanice „A“