Hasičská soutěž v Heřmaničkách 2007

26.5.2007 nastal den, kterou s sebou nesl naděje na zisk putovního poháru pro náš sbor, od 13 hodin se konala okrsková hasičská soutěž, tentokrát na hřišti v Heřmaničkách. Soutěže se zúčastnilo celkem 11 družstev, a to: 3 družstva žen- z Velkých Heřmanic, Heřmaniček a Smilkova, 7 družstev mužů- z Velkých Heřmanic, 2 družstva z Heřmaniček, 2 družstva z Ješetic, ze Smilkova a z Arnoštovic; a družstvo starších žen z Arnoštovic. Malým zklamáním na úvod soutěže byla skutečnost, že se soutěže mužů účastnilo pouze jedno družstvo z Velkých Heřmanic. Vzhledem k absenci některých členů sboru jsme se společně rozhodli, že ač bychom mohli dvě družstva sestavit, raději složíme jedno silnější družstvo, které bude mít větší šanci získat putovní pohár.

Celé odpoledne se neslo v duchu napjatého očekávání, jak si povede nejen družstvo mužů, ale i žen, které letos startovalo již podruhé. Počasí bylo pěkné, vše bylo dobře připravené.. Avšak konkurence ostatních družstev byla veliká. I přes obrovské nasazení se mužům nepodařilo zvítězit, ženy na lepší umístění oproti loňsku také nedosáhly.

Malí hasiči z Heřmaniček a ze Smilkova všem soutěžícím a divákům předvedli úspěšné hašení požáru malého domku.

Po ukončení soutěže a vyhlášení byla pro všechny přátele požárního sportu připravena taneční zábava v místní sokolovně. Celý náš sbor se velice dobře bavil, přestože naše pečlivé tréninky nepřinesly své ovoce.

Výsledky hasičské soutěže pro r.2007, Heřmaničky:

Kategorie ženy:

1. SDH Heřmaničky
2. SDH Smilkov
3. SDH Velké Heřmanice ve složení Lenka Váňová, Eva Svobodová, Olča Váňová, Petra Udjurminská, Lenka Vlachová, Anička Makovská, Katka Schánělcová, Jitka Řezáčová, Hanka Cmíralová

Kategorie starší ženy:
1. SDH Arnoštovice

Kategorie muži:
1. SDH Ješetice 1
2. SDH Velké Heřmanice
ve složení Láďa Šplíchal, Standa Váňa, Zdeněk Šplíchal ml., Petr Mikulanda, Pavel Fantyš, Honza Udjurminský, Petr Řezáč, Petr Slaninka, Michal Kolář
3. SDH Smilkov