Dětský den

DĚTSKÉ ODPOLEDNE ve Velkých Heřmanicích

Již počtvrté se na hřišti ve Velkých Heřmanicích uskutečnilo dětské odpoledne plné her, zábavy a dárků. Na jeho uspořádání se podíleli členové SDH ve Velkých Heřmanicích za pomoci a podpory sponzorů.

Hřiště ve Velkých Heřmanicích patřilo dětem 23.8.2008 od 14°° hodin. Pro děti bylo připraveno celkem 12 stanovišť, kde je čekaly různé úkoly, které prověřily nejen jejich šikovnost, zdatnost a zručnost, ale i vtip a fantazii. Celým odpolednem je provázela oblíbená postavička Krtečka, který sledoval, jak si děti počínají při plnění jednotlivých úkolů, staral se také o jejich pobavení.

U každého stanoviště byly děti za snahu a plnění disciplín náležitě odměněny, čekaly na ně bonbony, sušenky, lízátka či pohledy. V průběhu odpoledne děti několikrát prověřily svou rychlost a šikovnost, a to když členové sboru rozhazovali bonbony, o které mezi sebou děti nadšeně bojovaly. Na ohýnku si mohly opéci buřta, kterého společně s limonádou obdržely zadarmo.

Když se na hřišti objevila paní Uhlířová na hřbetu krásného koně, u ohrady vytvořily děti velikou frontu a nedočkavě přešlapovaly, kdy na ně přijde řada a budou se také moci vyhoupnout do sedla onoho koníka. Později na koni přiklusal také pan Holub, společně s paní Uhlířovou předvedli působivou ohnivou show.

Dalším ohromným zážitkem bylo pro děti svezení v našem hasičském autě (Praga RN), které bylo k dispozici celé odpoledne díky našemu obětavému řidiči.

Každé dítko si odnášelo diplom za řádné splnění všech disciplín a výhru z malé tomboly, na některé hochy a dívky se usmálo štěstí a mohli se radovat i z ceny z tomboly velké, která zahrnovala velmi hodnotné ceny - např. krásné dorty, polštářky, mobily či digitální fotoaparát.

Ani na dospělé se nezapomnělo. Bylo pro ně připraveno bohaté občerstvení - uzená kuřecí stehna, klobásky, párky v rohlíku, dobré pivečko…

Spokojenost dětí i dospělých nám je nesmírnou odměnou. Posuďte sami: na hřiště ve Velkých Heřmanicích zavítalo 122 dětí, což je na tak malou vesničku neuvěřitelné.

Po skončení hlavní části odpoledne byly pro děti i dospělé připraveny doplňkové soutěže, u kterých všichni zažili mnoho legrace. Poté už následoval večerní program, při kterém se hřiště proměnilo v taneční parket.

Děkujeme všem, kteří se na přípravě a organizaci dětského odpoledne podíleli. Děkujeme za věcné i finanční dary, bez nichž by se tato akce nemohla uskutečnit.

Pevně věříme, že se Vám, děti, tento srpnový den líbil. Těšíme se na Vás zase za rok!

Fotogalerie: Dětský den