Tradiční dětské odpoledne aneb hřiště plné her, zábavy a dárků na Hřišti ve Velkých Heřmanicích

V sobotu 20.8. 2011 po 14. hodině zahájili členové Sboru dobrovolných hasičů ve Velkých Heřmanicích již sedmé dětské odpoledne plné her, zábavy a dárků. Na hřiště do Velkých Heřmanic přišly nejen děti přímo z Velkých Heřmanic, přijely sem také děti z blízkého i vzdálenějšího okolí (z osad obcí Heřmaničky, Sedlce-Prčice, dále sem zavítaly děti z Bystřice, z Mladé Vožice, z Votic, z Prahy, z Vrchotových Janovic a v menší míře i z dalších nejmenovaných měst a vesniček). Po celý den vydrželo pohádkové počasí, a proto na tuto akci dorazilo více než sto dětí.

Pro všechny zúčastněné děti bylo na hřišti připraveno celkem 10 soutěžních úkolů. Po absolvování každého z nich čekala na děti zasloužená odměna. Množství soutěží znaly děti z předešlých let – jejich velké oblibě se těší např. opičí dráha se skákáním v pytlích, sestřelování plechovek, střelba na bránu, slalom na kole, lovení rybiček a stánek myslivosti, kde se děti seznamují se zvířaty žijícími v lese a poznávají různé rostliny. V loňském roce měl značný úspěch hasičský stánek, kde se děti seznámily s hasičskou technikou nezbytnou k činnosti hasičů, zkusily si spojit, rozhodit a smotat hadice a nakonec pomocí džberovky shodit plechovky, proto i letos byl tento stánek připraven. Nově bylo např. mezi soutěže zařazeno bludiště, na jehož konci čekala na děti sladká odměna, kterou si s sebou odnesly při cestě z bludiště ven. Děti si také mohly vyzkoušet slalom s fotbalovým míčem.

Překvapením pro všechny bylo, když kočár přivezl na hřiště tři postavičky ze známé pohádky Šmoulové. Pozorovali, jak se dětem daří u jednotlivých soutěží, sami si vyzkoušeli, že není vždy úplně snadné soutěžní úkol splnit, a proto děti za jejich výkony odměňovali. Když děti chtěly, mohly se zadarmo svézt na koníkovi nebo v kočáře, dále na bugině. Pořadatelé nevynechali tradiční opékání buřtů, které si děti vyzvedly spolu s limonádou.

Každý, kdo poctivě prošel všechna stanoviště a přinesl do velitelského stanu kartičku se všemi deseti vyplněnými disciplínami, si mohl vylosovat tombolu. Mezi cenami pro děti byl například mobilní telefon, dále flash disky, batohy, školní potřeby, hračky, poukazy na točené zmrzliny, sladké dorty či rolády. A aby rodičům a prarodičům malých soutěžících nebylo líto, že nic nevyhráli, mohli si zakoupit tombolu dospěláckou, kde i pro ně byly připraveny velmi hezké ceny.

Splněním soutěžních úkolů však program soutěžního odpoledne pro děti nekončil. Mohly si například společně s našimi moderátory Petrou a Láďou zatančit na „Mašinku“, zazpívat písničku nebo namalovat obrázek a za odměnu dostat malý dáreček. Na závěr dne byla připravena „židličkovaná“, bez které by některé děti snad ani nešly spát. Po skončení dětské židličkované přivedly děti své rodiče, aby i oni ukázali, jaké mají přednosti. Tento rok však nesoutěžili jako jejich ratolesti v „židličkované“. Byla pro ně připravena netradiční soutěž „letní lyžování ve dvou“. Tím oficiální část dne skončila a následovala volná zábava.

Jménem pořadatelů děkuji všem, kteří sedmý „Dětský den“ podpořili nebo se přímo podíleli na zajištění jeho průběhu. Je obdivuhodné, že v této době se stále najdou lidé, kteří akce podobného typu nepřehlížejí a pomáhají je uskutečnit. Vážíme si toho, že nás i přes mnohé starosti a nedostatky finančních prostředků v přípravách na dětské odpoledne mnozí lidé podpořili. Díky nim jsme mnohým dětem mohli udělal radost.

Nepochybně děkujeme i všem dětem, že za námi v sobotu přišli. Bez nich by nemělo smysl podobnou akci pořádat. Děkujeme a těšíme se na Vás, děti, zase za rok!

Fotogalerie: Dětský den