Dětský den

Dětské odpoledne plné zábavy, her a dárků ve Velkých Heřmanicích

Již pátý „Dětský den“ ve Velkých Heřmanicích měl na hřišti odstartovat v sobotu 22.8.2009 ve 14 hodin. Ráno po probuzení to tak bohužel nevypadalo. Zatažená obloha, vytrvalý déšť, k tomu zatraceně hodně zkažená nálada. Jak to letos dopadne? Nicméně, ráno v sedm jsme se  pustili do příprav a čekali jsme, kdy déšť ustoupí, a jestli vůbec ustoupí! Kolem druhé hodiny se začaly „trousit“ především místní děti, které věřily, že pro ně budou soutěže připravené. Kolem půl třetí začal déšť ku radosti všech ustávat, dětské odpoledne mohlo asi s 1,5 hodinovým zpožděním odstartovat. Navzdory počasí si na hřiště ve Velkých Heřmanicích přišlo zasoutěžit téměř 70 dětí.

Pro děti bylo připraveno celkem 10 disciplín – u prvního stanoviště např. poznávaly zvířátka z obrázků nebo určovaly druhy různých rostlinek, u dalšího střílely vodní pistolí na cíl a shazovaly kuželky, na jiných stanovištích musely zúročit svou fyzickou zdatnost při jízdě na kole či koloběžce, připraven pro ně byl i usměvavý klaun, do jehož tlamy se měly trefovat míčkem, svým rodičům a příbuzným mohly také předvést, jak zručně si poradí při zatloukání hřebíků a navlékání korálků, dále prověřily své chuťové buňky při ochutnávání nejrůznějších dobrůtek, nechyběla ani tradiční disciplína – opičí dráha a mnohé další.. A kdo si zasoutěžil málo, mohl všem zazpívat nějakou písničku, namalovat obrázek či se zapojit do dalších doplňkových aktivit. Pro pobavení nejen dětí, ale i dospělých mezi nás zavítal Hurvínek:-). Dítka byla za svou snahu a nasazení odměněna nejen u jednotlivých stanovišť. I Hurvínek pro ně měl připravené bonbóny a koláčky, které jim s radostí rozdával. Žádné z dětí od nás tedy neodcházelo s prázdnou – nemyslíme jen tombolu, která byla připravena pro každého soutěžícího, děti si s sebou odnášely také hromadu pěkných zážitků z celého odpoledne, za zmínku stojí např. jízda na koni.

Program dětského odpoledne se protáhl, děti s dospělými na hřišti setrvaly do pozdních večerních hodin. Tančilo se, zpívalo, soutěžilo, a jako na každé jiné společenské akci se i náležitě jedlo a pilo.:-)

Jménem pořadatelů děkuji všem, kteří výroční pátý „Dětský den“ podpořili, ať už aktivní účastí či přítomností, nebo finančními a věcnými dary.

Největší poděkování od nás však patří dětem, bez nichž by nemělo smysl takovou akci pořádat. Děkujeme a těšíme se na Vás, děti, a to třetí srpnovou sobotu roku 2010!

Fotogalerie: Dětský den